Чи зможуть у 2017 році пільговики безкоштовно їздити у громадському транспорті?

Законодавством передбачено право багатьох категорій громадян (у т.ч. пенсіонерів за віком) на безплатний проїзд у пасажирському транспорті загального користування (крім таксі). А як у реальності?

Згідно чинних Бюджетного кодексу та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», у 2017 році та в подальшому забезпечити реалізацію прав громадян на пільговий проїзд мають органи місцевого самоврядування, про що 7 лютого на Координаційній раді голова районної ради Віктор Слободянюк та заступник голови райдержадміністрації Ігор Булавський вкотре озвучили для голів сільських та селищних рад, які мали укласти договори із автоперевізниками та фінансувати пільгові перевезення.

Чи подбали сільради про своїх жителів? Із 34 місцевих рад рішення про виділення коштів для перевезення окремих пільгових категорій населення прийняті на сесіях лише 9 рад.

Чому на сьогоднішній день такі сільські ради, як Вернигородоцька, Воскодавинська, Журбинецька, Зозулинецька, Махаринецька, Пузирківська, Сестренівська, Сокілецька та Бродецька селищна рада знайшли можливість і заклали в свої місцеві бюджети кошти на пільгові перевезення, а всі інші голови сільських та селищної рад чекають, що за них хтось має розраховуватись?

Така ситуація викликає обурення громадян пільгових категорій, які бажають (і мають право!) згідно своїх пільгових документів переміщатися по району безоплатно.

Наголошуємо, що районний бюджет взяв на себе 100% сплату за залізничне перевезення громадян-пільговиків. Чому ж не можуть місцеві бюджети взяти на себе забезпечення пільгового перевезення на внутрішньорайонних маршрутах? Наприклад, Махнівська сільська рада (яка охоплює 5 сіл) та Самгородоцька сільська рада (у складі якої 4 села) не заклали ні копійки та не знайшли можливості профінансувати пільгове перевезення для своїх мешканців, у той час як Вернигородоцька сільська рада для цього передбачила в бюджеті 40 тис.грн. і сільський голова Володимир Гуп'як вже уклав угоду з перевізниками.

Сьогодні на питання щодо безоплатного проїзду, що виникають в учасників бойових дій АТО, багатодітних сімей, інвалідів та інших, повинні відповідати саме місцеві ради сіл та селищ, на яких лягає відповідальність за своїх мешканців-пільговиків по маршрутних перевезеннях.

Як  бути жителям рад, про яких не подбали обрані ними голови громад та депутати? За місцем проживання звертатися до сільських голів та депутатів, щоб на найближчий сесії розглянули питання виділення коштів на пільгові перевезення, уклади угоди з перевізниками і реальними кроками довели, що дбають про своїх виборців.

  

 

                                                                                                                                                       Козятинська РДА

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація