Делегація з Козятинщини взяла участь у презентації проекту програми співпраці з Європейським Союзом «U-LEAD» щодо розширення прав і можливостей на місцевому рівні

15 вересня в м. Вінниця  відбулась нарада з питань децентралізації за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Комісара ЄС з питань європейської політики сусідства та переговорів із розширення Йоганнеса Гана, Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка.

В рамках зустрічі було офіційно презентовано програму «U-LEAD» з Європою: «Програму для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку».

Була присутня на презентації і міськрайонна делегація з Козятинщини у складі заступника голови районної ради Анатолія Задорожнюка, заступника голови райдержадміністрації Ігоря Булавського, керівника апарату райдержадміністрації Юрія Студоляка, керуючого справами виконкому міської ради Сергія Заїчко, Махнівського сільського голови Павла Кузьмінського, Бродецького та Гулоховецького селищних голів Ярослава Лопатюка та Олександра Амонса.

Програма «U-LEAD» фінансується Європейським Союзом та країнами-членами: Данією, Німеччиною, Польщею та Швецією і розрахована на чотири роки. Її основні напрямки – підтримка українського уряду у впровадженні децентралізації, зміцнення кадрового потенціалу місцевого самоврядування та системна підтримка Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Відповідно до проекту, до 2020 року близько 3 млрд грн буде витрачено на підтримку місцевого самоврядування, надання нових знань, реалізацію нових інфраструктурних проектів, здійснення усього комплексу заходів для забезпечення спроможності громад

Йоганнес Ган зазначив, що головною метою програми «U-LEAD з Європою» є створення прозорої і підзвітної багаторівневої системи управління, яка реагуватиме на потреби громадян.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман подякував ЄС за підтримку процесу децентралізації в Україні, підкресливши, що уряд прагне зробити усе можливе для успішного проведення цієї реформи.

Презентуючи «U-Lead» Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко розповів, що проект складатиметься з двох основних компонентів.

- По-перше, програма буде спрямована на підвищення рівня інституційного розвитку органів влади на всіх рівнях для ефективної реалізації децентралізації та регіональної політики, - зазначив  Геннадій Зубко.  - По-друге, відбуватиметься створення Центрів надання адміністративних послуг, надання обладнання для них та забезпечення активної участі громадян у місцевому розвитку. Пріоритет надаватиметься добровільно об’єднаним громадам.

Презентація Програми «U-LEAD з Європою» завершилась підписанням Меморандуму між всеукраїнськими асоціаціями, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та проектом GIZ про створення Центру підтримки розвитку місцевого самоврядування.

      

 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація