До Перспективного плану формування територій Козятинського району внесено зміни

Наразі активно відбувається процес децентралізації, в рамках якого Козятинський район чекає переформатування з 34 у 4 спроможних територіальних громади із центрами у Козятині, Махнівці, Самгородку і Глухівцях. До 1 червня 2016 року районні адміністрації мають подати на розгляд облдержадміністрації остаточні проекти Перспективних планів формування територій.

Своє бажання стати центром об’єднаної громади виявило селище Бродецьке. Тож сьогодні у приміщенні райдержадміністрації відбулось засідання робочої групи щодо внесення змін у Перспективний план об’єднання територіальних громад, яка мала прийняти чи відхилити дану пропозицію. Участь у засідання взяв голова районної ради Віктор Слободянюк, який входить до складу робочої групи, перший заступник голови райдержадміністрації С. Прохоров, керуючий апаратом райдержадміністрація Ю. Студоляк.

                                                      

Як зазначив Бродецький селищний голова Я. Лопатюк, Бродецьке, як можливий центр відповідає усім вимогам.

Нагадаємо, необхідними основними умовами є:

- Зони доступності таких потенційних адміністративних центрів визначаються на відстані не більш як 20 кілометрів від крайнього населеного пункту громади дорогами з твердим покриттям. Відстань може бути збільшена до 25 кілометрів в особливих випадках;

- Зони доступності потенційних адміністративних центрів спроможних територіальних громад визначаються з урахуванням доступності послуг у відповідних сферах, зокрема часу прибуття для надання швидкої медичної допомоги у невідкладних випадках та пожежної допомоги, що не має перевищувати 30 хвилин;

- Потенційний центр повинен мати відповідні кадрові ресурси, фінансове забезпечення та розвинуту інфраструктуру (зокрема, на території якого є загальноосвітній навчальний заклад I-III ступеня, проживає не менш як 250 дітей шкільного і 100 дітей дошкільного віку).

Приєднання до Махнівської територіальної громади Ярослав Станіславович вважає недоцільними, посилаючись на те, що при управлінні такою великою, у перспективі, територією можуть виникати певні складнощі.

Однак важливо також враховувати думку громадян, які проживають у населених пунктах, що можуть стати частиною Бродецької об’єднаної територіальної громади. І варто зазначити, що за словами сільських голів Вовчинець, Поличинець, Юрівки люди взагалі в основному виступають проти будь-якого об’єднання. Але якщо обирати, то більшість висловлює бажання або приєднатися до Махнівки або створити 1 об’єднану територіальну громаду в межах Козятинського району.

                                               

                                                 

Таку ж думку висловлює голова Козятинської районної ради Віктор Слободянюк, зазначаючи, що утворення однієї великої об’єднаної громади на час перехідного періоду дасть можливість детальніше вивчити ситуацію та вбереже від наслідків поспішних та необдуманих кроків.

Після того, як було заслухано усіх, хто бажав висловитися, на голосування було поставлено пропозицію Бродецького селищного голови щодо створення Бродецької об’єднаної громади, яка буде включати наступні населені пункти: Бродецьке, Дубина, Поличинці, Мала Клітинка, Тернівка, Листопадівка, Юрівка, Вовчинець, Катеринівка із потенційним центром у селищі Бродецьке. За дану пропозицію проголосувало 11 членів робочої групи з 17 пристуніх, 6 утрималось.

                                             

Таким чином до Перспективного плану будуть внесені відповідні зміни, які потім має погодити обласна державна адміністрація. Також свою згоду на приєднання має надати громада вище вказаних населених пунктів.

 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація