Говорили про долю терапевтичного відділення ЦРЛ в Самгородку

Терапевтичне відділення № 2 Козятинської ЦРЛ, що діяло у с. Самгородок на базі дільничної лікарні, не закриватимуть. Воно буде переведено на основну матеріально – технічну базу. Про це повідомив в. о. головного лікаря центральної районної лікарні Олександр Кравчук на засіданні робочої групи 25 жовтня.

На нараду щодо вирішення питання подальшої долі лікарні до с. Самгородок завітав голова районної ради Віктор Слободянюк, голова райдержадміністрації Олег Оркуша, сільські голови: Вівсяницький, Михайлинський, Йосипівський, Воскодавинський, Самгородоцький, Збаразький, Миколаївський та Зозулинецький.

Очільники територіальних громад висловили районному керівництву та керівництву лікарні прохання людей про збереження відділення, адже не усі громадяни при необхідності зможуть дістатися до Козятина, аби отримати медичну послугу.

Як повідомив в. о. головного лікаря центральної районної лікарні Олександр Кравчук, на сьогоднішній день терапевтичне відділення не відповідає усім вимогам вторинного рівня (питання забезпечення фахівцями та недостатня матеріально-технічна база) і не може знаходитись на віддаленій території, оскільки є ризик надання несвоєчасної медичної допомоги. Відділення не закривається, а буде переведено на основну матеріально-технічну базу, де відбудеться розширення ліжкового фонду зі збереженням чисельності працівників. Таке рішення було прийнято з метою оптимізації на обласному рівні.

На нараді було обговорено один із варіантів вирішення ситуації – створення соціальних ліжок, які будуть діяти цілодобово, на умовах співфінансування сільськими радами в системі соціального захисту, де допомогу зможуть отримати люди похилого віку, які не мають змоги дістатись до районного центру. Також медичні послуги до 20:00 год. місцевим жителям надає Самгородоцька амбулаторія загальної практики сімейної медицини, де діє денний стаціонар, а після 20:00 – швидка медична допомога.

За словами очільника районної ради Віктора Слободянюка, на попередніх нарадах вже було наголошено, що приміщення лікарні не закриватиметься. Тож нагнітання ситуації навколо даного питання є безпідставним.

Однак термінового вирішення потребує питання опалення. Тож було обговорено можливість будівництва опалювального пункту. Оплату рахунків за тепло візьмуть на себе сільські ради.

Свою думку щодо даного питання висловив і завідуючий Самгородоцькою амбулаторією Михайло Квасніцький, який підтримав ідею створення соціальних ліжок, які функціонуватимуть цілодобово. Адже ціною утримання відділень в Махнівці, Глухівцях та Самгородку може стати закриття районної лікарні, що є неприпустимим.

Тож результатом обговорення стало порозуміння між сільськими головами, керівництвом району та районної лікарні. Голова районної ради Віктор Слободянюк наголосив, що спільними зусиллями приміщення лікарні необхідно зберегти. Самгородоцькому сільському голові Миколі Чернипку було доручено опрацювати питання створення соціальних ліжок та зробити розрахунок частки коштів, які зможуть надати сільські ради та сільгоспвиробники. «Не залишиться осторонь в даному питанні і районний бюджет», - наголосив голова районної ради.

                 

                 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація