«Люстрацію» голови районної ради чекає правова оцінка

Ситуація, яка вмить розбурхала громадськість міста і району, сколихнула спокій області та стала відома далеко за її межами,  відбулась в понеділок біля будівлі районної ради.

Близько 9 години біля 30 осіб (в основному - представники ГО "Козятинська асоціація учасників бойових дій та АТО") оголосили про початок безстрокової акції протесту, яку пояснили ставленням голови Козятинської райради Віктора Слободянюка до проблем воїнів АТО.

Невдоволення ветеранів викликало земельне питання, яке районна влада, на їхню думку, не вирішує. Результатом перемовин із головним самоврядцем району стало те, що Віктора Слободянюка просто кинули у сміттєвий бак на задньому дворі адмінбудівлі.

Потерпілий звернувся із заявою до поліції і та відкрила кримінальне провадження за фактом хуліганських дій. Слідчо-оперативна група поліції проводить першочергові дії для встановлення і притягнення до відповідальності винних.

          

Кульмінацією бурхливих подій на Козятинщині стали збори громадсько-господарського активу району, що відбулись у середу. У зібранні, що провели голова районної ради Віктор Слободянюк та голова райдержадміністрації Олег Оркуша, взяли участь голови та делегати територіальних громад краю, сільгосппідприємці, депутати районної та обласної рад, представники громадських організацій та правоохоронних структур.

                                                          

Гнів та обурення недостойною поведінкою висловлювали виступаючі та присутні у залі. Вислухавши усіх, голова районної спільноти АТОвців Олег Пявка назвав інцидент "прикрим випадком", який стався "на емоціях". А якщо кожен почне дозволяти собі такі "зриви", що ж тоді буде? Прикрістю ж найвищого рівня є те, що вище згадані події підхопив один з провідних телевізійних каналів російських ЗМІ - РЕН ТВ, та відомі російські інтернет-газети - "РИА НОВОСТИ", "Сегодня"та "123ru.net".

                                                                                    

Намагаючись перевести розмову із невдоволеними АТОвцями у конструктивне русло, голова районної ради попросив висловити конкретні питання та проблеми, у вирішенні яких не допоміг чи розв'язання яких заблокував саме він. Адже протягом трьох днів мітингувальники або ж пікетувальники так і не висловили чіткі вимоги чи претензії до керівника району. Це ж повторилось і на зібранні: жоден із присутніх учасників АТО не зміг окреслити хоч одну таку конкретну ситуацію.

Коли ж президія зборів для більш предметного діалогу намагалась з'ясувати, скільки взагалі у залі є АТОвців-мешканців району, підняли руки лише троє із присутніх більш як двох десятків, та й ті, як самі ж і зізнались, особисто до голови районної ради чи керівника РДА із земельними питаннями не звертались.

                                                           

Присутні ж у залі учасники АТО, які проживають у місті, навіть і не підозрювали, що їхні проблеми із виділенням земельних ділянок повинен вирішувати керівник місцевого самоврядування Козятина. Але на зібранні ні Козятинського міського голови Олександра Пузиря, ні його радників, помічників, заступників, секретарів не було, хоча їх запрошували.

Єдиним представником міської ради на зборах був активний учасник акції - Олексій Каратєєв, до речі, депутат міської ради, який, однак, не зміг виразно та чітко сформулювати відповіді на запитання "Чому збурили район?" та "Чим допомогли містянам-АТОвцям у вирішенні земельних питань?"

                                                          

Сільські голови аргументовано запевнили, що озвучені земельні проблеми вирішуються в установленому законом прозорому порядку, в якому голова районної ради не бере ніякої участі, бо просто немає таких повноважень!

Висловили свою позицію сільські голови, які чи не першими з Козятинського району пішли на східний фронт добровольцями - Йосипівський сільський голова Віктор Свинарчук та керівник Михайлинської територіальної громади Микола Поліщук, емоційно оцінивши вчинок своїх "колег".

                                                        

Наприкінці понад двогодинних зборів голова Козятинської асоціації учасників АТО, можливо дослухавшись до наведених аргументів чи до голосу власного розуму та совісті, проголосив про згортання пікету під стінами районної ради, правда, за однієї умови - проведення найближчим часом сесії районної ради із земельних питань. Хоча список тих самих земельних питань, вирішенням яких мають зайнятись районні парламентарі, Олег Пявка пообіцяв надати пізніше.

Результатом зборів стало звернення громадсько-господарського активу Козятинського району до краян, яке усі присутні одноголосно прийняли.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація