На Козятинщині пройшло обласне свято «Народу вічний оберіг»

В рамках відзначення 26-ї річниці Незалежності України в Музеї Хліба, що в мальовничому селі Білопілля, відбулося обласне свято обрядових хлібів та дідухів «Народу вічний оберіг», яке традиційно проводиться в день церковного (християнського) свята Маковія, яке в народі ще називають Перший Спас або ж Медовий спас.

Вже вдев’яте благодатна Козятинська земля щиро вітала усіх, хто шанує і трепетно оберігає народні традиції, хто виколисує в своєму лоні національну культуру.

В урочистому відкритті свята взяли участь заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Олександр  Крученюк, заступник начальника управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації Валентина Троян, директора обласного Центру народної творчості, заслужений працівник культури України Тетяна Цвігун, районне керівництво – заступник голови Козятинської районної ради Анатолій Задорожнюк, заступники голови райдержадміністрації Сергій Прохоров та Ігор Булавський, керівники сільськогосподарських підприємств Козятинщини, голови територіальних громад району, представники ЗМІ.

Заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк привітав усіх присутніх з 26-ю річницею Незалежності України, Днем Державного Прапора, із закінченням жнив побажавши миру, сили і наснаги, добра, гарних врожаїв та віри у завтрашній день, перемог та здобутків у справі розбудови Козятинщини та всієї України.

В рамках обласного свята пройшов ІХ районний конкурс-виставка виробів з соломи та обрядових хлібів «Колос достатку»,  ХХІ районний фестиваль образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Сузір’я митців» та святковий концерт за участю кращих творчих колективів області та Козятинського краю.

Під своїми мистецькими крилами захід зібрав кращих самобутніх майстрів-умільців, які продовжують творити та відновлювати прадідівські ремесла. До уваги гостей були представлені виставки обрядових хлібів та дідухів Жмеринського та Липовецького районів і всіх територіальних громад Козятинщини, а також чудовий фото-проект «Без коріння саду не цвісти» та фільм «…До свого коріння» авторів Світлани Кравченко з Києва та Олени Беззубенко. Зйомки проводилися на території музейного комплексу «Музею Хліба с. Білопілля» та в селах Білопілля і Селище Козятинського району. У зйомках приймали участь працівники культури та жителі обох сіл.

Після урочистостей було підведено підсумки конкурсу, проведено нагородження переможців. Кращий дідух презентувала Кашперівська територіальна громада, кращі короваї виготовили Галина Мельник (с. Подільське Жмеринського району), Віта Блащук та Яна Савчук (с. Жежелів Козятинського району), кращу виставкову світлицю презентувала Самгородоцька територіальна громада.

Варто зазначити, що кожна територіальна громада віддала по одному дідуху та короваю, частину з яких буде представлено  на обласній виставці 23 серпня, а частину відправлено в зону АТО,

Виставка робіт майстрів-умільців народних промислів мов сонцем освітила добром і талантом цей святковий день. Анародна пісня додала колоритних барв та гарного настрою.

Чудове свято обрядових хлібів і дідухів подарувало усім гостям свята незабутні емоції. Народний Музей Хліба в с. Білопіллі - це пам'ять про наших пращурів, це історія рідної землі, це велика любов до України. Тут людина збагачується духовно, отримує задоволення від почутого та побаченого, а своїми спогадами буде знов і знов повертатися сюди у неповторний чарівний куточок на Подільській землі, щоб доторкнутися до святого святих - Хліба.

                                                                               

                                                       

                                                       

                                                       

                                                       

                                                         

                                                       

                                                       

                                                       

                                                       

                                                       

                                                       

                                                       

                                                       

                                                       

                                                       

                                                       

                                                       

                                                       

                                                       

                                                       

                                                       

                                                       

                                                       

                                                       

                                                       

                                                                           

                                                     

                                                     

                                                     

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація