На нараді з сільськими, селищними головами обговорили ряд важливих і актуальних питань

29 липня відбулась нарада з сільськими селищними головами за участі заступника голови районної ради Анатолія Задорожнюка, начальників управлінь та відділів райдержадміністрації, представників служб та установ району.

По першому питанню порядку денного щодо виконання зведеного бюджету району за 6 місяців 2016 року інформувала начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Вельгус. До бюджету району з урахуванням дотацій і субвенцій надійшло 150, 7 млн грн., що становить 102, 5 % до плану на 6 місяців, у повному обсязі отримано базову дотацію, освітянську та медичну субвенції. Виконано 34 із 35 місцевих бюджетів. Лише Кордишівська сільська рада не виконала свій бюджет. Тож Світалана Цезарвна закликала сільських та селищних голів тримати на контролі виконання дохідної частини бюджету. Також проінформувала про стан виплати заробітної плати та передачу субвенцій на утримання закладів освіти, культури та охорони здоров’я.

Розглянули присутні питання щодо електронних закупівель товарів через систему «ProZorro». Про умови реєстрації на авторизованому майданчику для приєднання до елетронної системи «ProZorro» та деталі користування системою розповіла  начальник відділення Держказначейства в Козятинському районі та м. Козятин Ірина Казанська. Закон України «Про публічні закупівлі» застосовується:

- до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт -1,5 мільйона гривень;

- до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт – 5 мільйонів гривень.

Даним законом також передбачена можливість створення централізованих закупівельних організацій та здійснення закупівель уповноваженими особами замовника.

Начальник начальник управління регіонального розвитку РДА Олена Дейнека зазначила, що в районі уже проведено 24 закупівлі через систему «ProZorro» на суму 913 тис. грн. Не підключилася до системи лише Флоріанівська сільська рада через відсутність мережі Інтернет.

Про стан військового обліку призовників та військовозобов’язаних інформувала головний спеціаліст з мобілізаційної роботи Наталія Горобець.

Щодо питань відбору кандидатів на військову службу за контрактом, проведення призову на військову службу навесні 2016 року, підготовку пунктів збору сільських рад інформував Козятинський районний військовий комісар Микола Янчук.

Наразі Козятинський військовий комісаріат займає перше місце в області по усіх напрямках діяльності. Навесні на військову службу було призвано 48 чоловік (для порівняння -  в деяких районах ця цифра складає 4, 7 чоловік). З 1 серпня стартує осінній призов. Микола Іванович закликав сільських, селищних голів допомагати військовому комісаріату у прийнятті допризовників на військовий облік, проведенні призову громадян на військову службу, контролі за виконанням ними правил військового обліку та виявленні громадян із числа призовників і військовозобов'язаних, які порушують ці правила. Також наголосив на важливості проведення роз’яснювальної та агітаційної роботи щодо військової служби по контракту. Враховуючи нинішню ситуацію в країні така взаємоспівпраця є надзвичайно важливою.

Про заходи по відзначенню в районі 25-ї річниці Незалежності України інформувала інспектор відділу культури та туризму райдержадміністрації Тетяна Ліпчинська.

19 серпня планується проведення свята у Музеї Хліба в с. Білопіля, в рамках якого відбудеться виставка робіт майстрів-умільців, які продовжують творити та відновлювати прадідівські ремесла, а представники територіальних громад Козятинщини демонструватимуть вироби із соломи, обрядові хліби. Також гості матимуть змогу насолодитися святковим концертом.

22  серпня відбудеться урочиста церемонія підняття Державного Прапора України, покладання квітів до пам’ятника М. Грушевського та відкриття оновленої міськрайонної дошки пошани.

Піднімалось питання попередньої оплати за електроенергію. Заступник директора з енергозбутової роботи Козятинських ЕМ Ігор Урсов повідомив, що на даний час проводиться процедура перезаключення додатку № 3  згідно Постанови НКРЕКП № 2684 від 29.10.2015, за якою всі розрахунки між споживачем та постачальником мають проводитись у формі передоплати. Очільники сільських, селищних рад цікавилися, як же бути в тому випадку, коли кошти на рік за оплату енергоносіїв закладені, а ціна посеред року збільшується. Велику кількість питань і нарікань викликає якість надання РЕМом послуг, адже в багатьох населених пунктах напруга є нестабільною, а опори подекуди просто висять на електролініях.

Щодо виконання Програми по оздоровленню дітей в таборі «Пролісок» заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк повідомив, що лише 17 сільських рад долучилися до цієї справи та придбали путівки для дітей. Активну інформаційну роботу з метою залучення якомога більшої кількості дітей до відпочинку варто проводити з громадою, господарствами. Невдовзі стартує ІІІ оздоровча зміна, тож дітки ще мають можливість оздоровитись та цікаво провести час.

Було обговорено підсумки виконання доручень за результатами виїзних прийомів голови районної ради Віктора Слободянюка. Не обійшли увагою і питання ремонту доріг. Як зазначив Анатолій Задорожнюк, не в повному обсязі виконується план по співфінансуванню. Є сільські ради, які зовсім не заклали коштів у своєму бюджеті для ремонту доріг. Тож заступник голови районної ради закликав усіх долучитися до цієї важливої справи і наголосив, що кошти з районного бюджету будуть виділені туди, де участь у співфінансуванні бере сільська рада та сільгоспвиробники.

По питанню реалізації проектів розвитку територіальних громад варто зазначити, що сільські, селищні ради вже отримали кошти на впровадження своїх проектів. Анатолій Васильович наголосив, що необхідно слідувати графіку виконання робіт і подавати на розгляд конкурсної комісії відповідний звіт. Часу залишається не так багато, тому за серпень-вересень необхідно встигнути втілити проекти в життя.

Незадовільною є робота сільських, селищних рад в інформаційному полі. На більшості сайтів інформація не оновлюється. Найбільше уваги своїм сторінкам у мережі Інтернет приділяють Дубово-Махаринецька,  Михайлинська, Пузирківська сільські ради та Комсомольська селищна. На сайті має бути розміщена інформація про депутатів, повинна відображатись інформація про рішення сесій, виконавчого комітету, розпорядження голови. Задля перевірки діяльності сільських, селищних рад в інформаційному полі буде створена відповідна комісія.

 Помічник голови районної ради Ігор Джус розповів про результати робочої наради з керівництвом товариства Україна-Польща-Німеччина і Єврорегіону «Дністер» по відновленню роботи районного товариства Україна-Польща-Німеччина. На базі районної ради буде створено ресурсний центр для допомоги сільським, селищним радам по написанню проектів та грандів.

За підсумками наради дано відповідні доручення.

                                                  

                                                  

                                                  

                                                             

                                                  

                                                  

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація