Питання об’єднання хвилює Журбинецьку громаду

Децентралізація активно крокує країною. Територіальні громади приймають рішення – як їм далі жити: ризикнути та об’єднатись, щоб відчути переваги, які обіцяє реформа або займають вичікувальну позицію, адже поки що у влади немає відповідей на багато питань, що турбують людей.

Після відповідних обговорень та вивчення громадської думки депутати Журбинецької сільської ради на 11-й сесії прийняли рішення про об’єднання з м. Козятин, з чим категорично не погодилась частина жителів Журбинець. Тож відповідною ініціативною групою 15 серпня були вирішено провести схід села. Як зазначили в сільській раді, офіційного повідомлення про захід не надходило, а депутатів до обговорення не запрошували.

Переймаючись долею села, бажаючі висловити свою думку зібрались у місцевому будинку культури. У заході взяв участь голова районної Віктор Слободянюк та сільський голова Володимир Козаченко.

На не чисельному та не офіційному сході села вирували емоції. Противники об’єднання нарікали, що до їхньої думки не прислухаються. Наголошували, що поспіх може принести лише шкоду. Людей хвилюють питання, що постануть у разі об’єднання- оподаткування, фінансування, якісне надання послуг.

Голова районної ради Віктор Слободянюк відзначив небайдужість громади до майбутнього свого села та повідомив, що районна рада підтримає будь-яке рішення прийняте більшістю в рамках чинного законодавства. Однак дане рішення має бути добре продуманим та економічно обґрунтованим. За словами Віктора Миколайовича, враховуючи те, що на даний час немає чіткого законодавства, яке б регулювало життєдіяльність об’єднаних громад, то поспішати дійсно не варто.Потрібно ще раз зібрати схід села та детально обговорити питання об’єднання,дійшовшипорозуміння і єдності.

Виступив перед присутніми керівник фермерського господарства Анатолій Дроздович, який зазначив, що Журбинці є дуже перспективним селом. Але перш ніж приєднуватись до будь-кого, варто вирішити свої нагальні питання – відремонтувати дороги, провести вуличне освітлення, привести до ладу будинок культури. Анатолій Едуардович висловив свою позицію, що, враховуючи принцип добровільності, сьогодні не потрібно спішити з кимось об’єднуватись і варто залишитись у нинішньому статусі.

Тож за підсумками сходу було вирішено ще раз провести детальне обговорення даного питання із залученням більшої кількості громадськості та спеціалістів, які вивчать та роз’яснять усі аспекти об’єднання.

                                                   

                                                   

                                                      

                                                   

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація