Створення бюро правової допомоги

З 01 вересня 2016 року по всій Україні у кожному районному центрі замість ліквідованих районних управлінь юстиції з’явилися понад 400 бюро правової допомоги, які діють як відокремлені структурні підрозділи місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Шість бюро правової допомоги відкрили свої двері і в складі Козятинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: Калинівське, Оратівське, Хмільницьке, Літинське, Погребищенське та Липовецьке.

Бюро правової допомоги – всеукраїнська мережа точок доступу до безоплатної правової допомоги, активного поширення правової інформації та доступу до правових консультацій на рівні територіальних громад. Новостворені бюро правової допомоги надають всі види безоплатної правової допомоги тим, хто має на неї право за законом. Зокрема, в бюро кожен може отримати безоплатну первинну правову допомогу — правову інформацію та консультації, витяги з законодавства, роз'яснення з правових питань тощо а також скористатись електронними сервісами Міністерства юстиції України. Вразливі категорії громадян, визначені Законом України «Про безоплатну правову допомогу», тут же мають доступ і до безоплатної вторинної правової допомоги — складання процесуальних документів та представництва їх інтересів в суді.

Цими днями бюро правової допомоги Козятинського місцевого центру святкують річницю роботи. За цей короткий період бюро правової допомоги довели своєю роботою, що необхідні для суспільства, так як в громадян з’явилася можливість безкоштовно відстоювати свої права.

Так, зокрема, діяльність бюро правової допомоги спрямована на декілька цілей:

- підвищення правової грамотності мешканців сільської місцевості та малих міст;

- сприяння досудовому врегулюванню цивільних та адміністративних спорів і зменшення навантаження на судову систему;

- зменшення ризику обмеження доступу до права і правосуддя для найбільш соціально вразливих суспільних верств;

- зменшення домашнього насильства, дискримінації та попередження злочинності, насамперед, серед неповнолітніх;

- посилення правової спроможності та правових можливосте й територіальних громад;

- сприяння більшій замученості територіальних громад до роботи с формованих ними органів місцевого самоврядування;

-  запобігання побутовій корупції на базовому рівні.

За цей рік до бюро правової допомоги Козятинського місцевого центру звернулося 8910 громадян. З них — 8599 осіб отримали первинну правову допомогу (правову інформацію та консультації, витяги з законодавства, роз'яснення з правових питань тощо). Решта 311 осіб отримали вторинну правову допомогу — адвоката або іншого фахівця в галузі права, який безоплатно (за рахунок державного бюджету) забезпечив таким громадянам складання процесуальних документів або представництво їх інтересів в судах різних інстанцій.

Дивлячись на те, скільки громадян зверталися до бюро з проблемами правового характеру, а потім писали листи-подяки зі словами вдячності за гарний результат, за професійний рівень працівників бюро, а також за чуйне ставлення, хочеться привітати всіх працівників бюро з їхніми досягненнями, за їх ініціативність, бажання максимально допомогти кожному конкретному клієнту та зусилля щодо забезпечення прав та свобод громадян, адже це  є основою для розвитку системи безоплатної вторинної правової допомоги та побажати залишатися взірцем сумлінного служіння народу України, здійснення надійного право захисту її громадян, сприяння підвищенню їх правосвідомості, згідно з Конституцією та Законами України. 

 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація