Голова районної ради Віктор Слободянюк: «Ті, що створили громадську напругу у районі, будуть однозначно покарані»

У ситуації, що відбулась 5 вересня біля будівлі районної ради, для мене багато незрозумілого. Разом з тим, багато чого, у тому числі і явна участь справжніх ініціаторів подій, та й причини, що спонукали їх до вчинення інциденту, причому чужими руками, лежить, як кажуть, просто на поверхні. У будь-якому разі, наразі йде слідство, яке, маю сильну надію, виведе на чисту воду усіх учасників подій - і підставних, і справжніх.

У даному ж коментарі хотів би відкрити для громадськості району та області завісу, що приховує сам сценарій та й тих «сценаристів», що розробили його для досягнення власних цілей.

А судді – хто?

Найперше ж, що я не можу дійсно зрозуміти, - це, власне, поведінка учасників антитерористичної операції, які чи-то піддалися на чиїсь хибні заклики, чи-то вирішили заробити якісь грошенята, виконавши «замовні дії», чи-то просто захотіли у мирному житті відчути знову хвилю адреналіну і «покуражитись».

Робити такі висновки маю право, тому що ні попередньо до зазначених подій, ні під час інциденту, ні після до мене із конкретними питаннями щодо якихось ускладнень, труднощів чи непорозумінь ніхто ні з учасників АТО, ні від їхньої організації не звертався.

Разом з тим, перебуваючи на лікарняному, я, дізнавшись про акцію протесту під стінами районної ради, прямо з лікарні приїхав до мітингувальників, аби без тяганини вирішити спірні питання на місці.

Натомість не тільки не почув тих самих спірних питань, що ніби-то привели АТОвців під адмінбудівлю, але й відчув нестримну агресію від їхнього керівника – Олега Пявки. Останній, безпідставно заявляючи (причому часто до і після інциденту у друкованих засобах масової інформації та на власних сторінках у соцмережах), що голова районної ради по-хамськи ставиться до ветеранів АТО, сам дозволяв собі не те що нецензурні вислови на мою адресу, але й всіляко принижував мене, попираючи усі можливі закони моралі.

Слід відмітити також, що подібні заходи з боку ветеранів АТО щодо мене відбувались ще до мого обрання головою райради. Дана історія почалась ще до виборів, коли я балотувався у депутати районної ради. Тоді до мешканців села Марківці приїжджали незрозумілі Айдарівці із незрозумілими вимогами, в подальшому ті ж люди приїжджали до кабінету голови районної ради на засідання земельної комісії і нічого не змогли пояснити, а тільки ставили питання про відставку.

Всі дороги ведуть до людей

Аналізуючи події минулого понеділка та участь у них різних осіб, з упевненістю можу сказати я та й правоохоронні органи, що ця акція була спланована. І в першу чергу тими, кого не влаштовують переміни у районі на краще. А робиться на Козятинщині наразі немало – в цьому році  виділена найбільша сума з бюджету району (та залучено кошти сільгосппідприємців, що говорить про неабияку єдність виважених людей у бажанні покращити район) на ремонт та відновлення доріг, на відбудову бюджетних закладів – шкіл, садочків, ФАПів, дитячого оздоровчого табору, покращується медичне та аптечне обслуговування мешканців краю.

Але для багатьох колишніх керівників району такі прогресивні та, головне, фінансово прозорі процеси, як кістка у горлі, адже саме вони перекрили для них доступ до могутніх грошових потоків, що вже давно збагачували їхні сім’ї.

Скажімо, нарешті зрушено питання у наведенні порядку у районній комунальній аптеці – змінено керівника (дружину багаторічного головного районного самоврядця), заклад намагається подолати фінансову кризу (фактично - банкрутство), у яку його якраз і запроторило попереднє керівництво. І усе це через те, що «фактичні власники» намагались заробити надприбутки на здоров’ї людей. Судіть самі: залишок медикаментів складав суму 100 тисяч гривень, а кількість боргів комунальної аптеки обчислювалась 370 тисячами гривень!

Але навіть у таких складних умовах я наполіг на тому, щоб націнка на ліки у комунальній аптеці була мінімальною: поки що 20%, але із надходженням прибутків та подоланням фінансових труднощів, відсоток зменшиться до 12. Більше того, для усіх, хто лікується у стаціонарі буде зроблено знижки до 5%.

Впевнений, що при вмілому керуванні комунальна аптека зможе стати прибутковою та корисною людям краю. Маючи таку мету, я відмовив деяким бізнесовим структурам, що займаються фармацевтикою у районі і мали намір поширити свої аптечні мережі за рахунок аптек при лікарні (відомо, що самий великий прибуток у тих аптеках, що розташовані поряд із лікарнею).

Однак така чітка моя позиція декому не подобається і вони вирішили звести рахунки зі мною чужими руками і незаконним шляхом. В принципі, цей шлях для них – єдино можливий, адже незаконно звикли жити. Простіше кажучи, той, хто був у першій п'ятірці районного осередку Партії Регіонів, возив кошти до Києва у касу Януковича, сьогодні проплачує дані акції!

Погрішності треба лікувати викриттям

Ще раз наголошу, впевнений, що основні діючі особи даного заходу - це колишні керівники району, яких відсунули від годівниці - від управління районом, який дехто з них називав вже своєю вотчиною. Роками вони тягнули з бюджету кошти, і тому саме їм і цікаво, щоб у нашому районі не було ні прокуратури, ні міліції, ні СБУ, ні будь-яких інших органів влади, які могли б стримувати такі їхні дії. Таким чином те, що з району позабирали багато структур - на їхній совісті.

Разом з тим, на їхній совісті злодійське грабування громади району через встановлені схеми: комунальне підприємство доводиться до банкрутства, приватизується швидко і без проблем, а потім розпродується майно. Так було вчинено із комбікормовим заводом, із маслозаводом, так тепер намагаються вдіяти із ПМК-9. Наразі підприємство знаходиться у стадії рейдерського захоплення.

Підприємство не виконує свої основні функції, ті, що за статутом, - будувати, ремонтувати. Однак, дехто із тимчасових директорів (що є представником цілої родини, що має намір захопити ПМК-9 у незаконний спосіб), порушуючи законні права колективу та засновників підприємства, вирішив просто змінити статут, зафіксувавши новий основний вид діяльності - здача в оренду приміщень. Сьогодні здаються усі складські приміщення без погодження із власником – колективом підприємства. Орендна плата платиться не усіма орендарями, є такі, що взагалі її не платять. Орендна плата незрозуміло куди і на що йде. Ряд орендної плати не обліковується. Є також кримінальне провадження щодо діяльності ПМК-9.

Колектив недарма розворушив ці питання. Нещодавно відбулись збори колективу та засновників колишньої потужної будівельної організації, на яких було вирішено, задля унеможливлення планів «дерибану», провести відповідне розпаювання для членів колективу, що пропрацювали більше 35 років.

Районна рада зайняла чітку позицію: передати підприємство у спільну комунальну власність територіальної громади району та створити будівельну організацію, яка могла б виконувати будівельні роботи у районних бюджетних закладах соціальної сфери - дитячих садочках, школах тощо. Адже зараз ми наймаємо для цих робіт бригади із інших районів, міст. До того ж така структура працевлаштує тих козятинців, що їздять по світу у пошуках роботи, в першу чергу – учасників АТО.

Деяким особам це не подобається. Серед них – лідер районних АТОвців – Олег Пявка, що також причетний до цього «сімейного бізнесу». Тому саме його дуже бентежить той факт, що підприємство може відійти від сімейного володіння. До речі, під час подій 5 вересня явний сплеск агресії я відчув від нього після того, як наголосив, що ПМК-9 районна влада буде оберігати від «дерибану».

Ми – є наші вчинки

Серед замовників неправочинної події є також один із колишніх сільських голів, який наразі знаходиться під слідством через те, що незаконно переоформив будинки померлих одиноких, які обслуговувались у районному терцентрі. Оскільки перевірку, а значить і викриття незаконних оборудок ініціював я, то нечесна людина, щоб уникнути або ж відтягнути покарання, збурює АТОвців, видаючи їм неправдиву інформацію щодо мене.

Серед «ідейних натхненників» незаконної акції проглядається і постать одного із аграріїв краю, який має «липовий» диплом, який підбурював керівників сільгосппідприємств і продовжує це робити, який їздить по району з метою захопити землю у пайовиків (відібравши їх у тих чесних аграріїв, хто вже досить давно розробляє ці землі).

Але цього йому ніхто не дасть зробити, тому що, на щастя, у районі є виважені помірковані керівники, ті, яким вже десятки років довіряють люди свої паї і які працюють спільно на благо даних громад.

Той же, хто нічого не робив, а тільки розкидався грішми наліво-направо (як не на Партію Регіонів, то сьогодні на підбурення ситуації у районі), тепер дуже сильно підігрує російському агресору.

Ненависть – помста боягузів

Немалу роль у цьому грає один із друкованих засобів масової інформації, що ось уже декілька років із новинної газети перетворився на, вибачте, помийну яму, куди зливають нечистоти так звана (тому що працює без відповідних правочинних документів) головна редакторка із «подєльніком». І навіть більше, публікації останнього все більше схожі на прямі екстремістські заклики до порушення спокою у районі та місті, до відкритих сутичок та ворожнечі (зосереджую на цьому увагу усіх правоохоронних органів!). При цьому чоловік стверджує, що є воїном ОУН УПА, Айдару, ветераном АТО. Хоча жодного разу не надав відповідного посвідчення. Можливо, хоч на шпальтах газети ми зможемо побачити фото його справжніх документів?

Ця парочка НЕжурналістів працює не для забезпечення мешканців краю інформацією, а задля виконання проплачених замовлень. Їхні публікації просочені негативом, ненавистю до Козятинщини та усіх людей. То чи не є вони перевертнями? Чи не хочуть вони підіграти агресору, який, користуючись складною ситуацією в Україні в цілому, зможе і у нашому районі «навести порядок», згідно усіх канонів та скрепів «русскаго міра» - буде мати будь-яку приключку втручатися у наші дії.

Тупою сокирою не стільки нарубаєш, як утомишся

Слід наголосити на тому, що «мирну» акцію тижневої давнини сплановано неякісно. Про це говорить вже сам перебіг подій.

Отже, у п’ятницю, 2 вересня, міський голова отримав (якщо тримав!) листа-заявку від ГО «Асоціація учасників бойових дій та АТО» про проведення мітингу перед будівлею районної ради. Однак, лише наступного дня, у суботу, 3 вересня, відбулось чергове засідання спільноти АТОвців, на якому і було вирішено від понеділка пікетувати адмінбудівлю у середмісті Козятина. Дивний НЕзбіг – чи не так? Виникають також сумніви щодо легітимності цих зборів стосовно кількості присутніх та безпосередньо учасників АТО – жителів району, а не міста.

Далі – прямі порушення з боку міської влади (чи не є вони доказом причетності і представників міської влади до заколотницьких подій?). По-перше, строки подачі заяв на проведення масової акції – за 10 днів до намічуваної дати. По-друге, розгляд заяви виконкомом – не пізніше, як за 5 днів до намічуваної дати (міськвиконком повинен був так вчинити, згідно ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» п. 3 ст. 38: «до відання виконавчого органу міської ради відноситься вирішення, відповідно до закону, питань про проведення зборів, мітингів, маніфестацій і демонстрацій, спортивних, видовищних та інших масових заходів; здійснення контролю за забезпеченням при їх проведенні громадського порядку»).

Більше того, згідно закону, «представники міської ради несуть відповідальність не тільки за реалізацію конституційного права на мирні акції, а й разом з організаторами – за безпеку учасників акції та громадський порядок». Іншими словами, повинні заздалегідь повідомити правоохоронні органи для дотримання правопорядку. Міська рада, натомість, зробила це лише у понеділок, 5 вересня, о 9.20, коли мітинг вже від 8.00 відбувався під стінами районної ради.

Немає честі нападати ззаду

Те, що даний захід був спланований, зрозуміло. У нас у районі не відбулось ніякої екстреної події, яка б спричинила таку акцію спротиву із такими екстремістськими діями.

Громадськість обурена таким шляхом вирішення проблем. Треба помірковано підходити до такого роду акцій. Хто дав право сьогодні простягати руки до людини? Як можна називати себе героєм, якщо проти однієї людини виступило одразу восьмеро чоловіків?

Хотілось би, щоб той, хто ініціював дані дії, розумів, що за кожним із нас стоять сім'ї, діти, і саме перед ними тому, хто вчиняє такі дії, прийдеться відповідати. Так само, як і перед своїми дітьми.

Пявка сказав, що він діяв на емоціях (до слова, такі ж самі «емоції» із нанесенням тілесних ушкоджень вихлюпнув голова АТОвців Козятинщини на одного із лікарів районної лікарні декілька місяців тому – це вже стереотип поведінки чи що?). Невже так можна пояснити свою беззаконну поведінку. То тепер можна йти у будь-яку хату і вбивати, грабувати, бо у нас емоції зашкалили?!

У кожного з нас є емоції, але закон для усіх повинен бути рівним.

І боляче від того, що хлопців, які боронили наші кордони, відстоювали наше право жити у правовому полі, сьогодні використали і бездумно підставили. Оскільки саме їм тепер нести відповідальність за створену ситуацію, за вчинення неправомірних дій. А відповідальність нести доведеться.

Хотілось би, щоб все-таки АТОвці правильно поставилися до ситуації і викрили отих «кукловодів», які і повинні понести повну відповідальність за створення напруженої ситуації у районі.

Закликаю усіх бути поміркованими, виваженими і з розумінням ставитися до тих вимог, яке ставить вам ваше керівництво. Щоб це не були емоції, амбіції, а це були виважені ваші рішення. Якщо є вимоги про мою відставку, то повинні бути конкретні вимоги, а не просто створювати соціальну напругу і під шумок вирішувати свої власні інтереси, копирсаючись паралельно у моєму спідньому.

Так просто я ці речі не залишу. Наразі заявляю, що, незважаючи на кримінальне провадження, я подаю до суду на образи О. Пявки, та захисту моєї честі та гідності. Усі кошти, які будуть відсуджені, я направлю на благоустрій АТОвців, покращення побутових умов сімей загиблих (між іншим, згадуваний уже неодноразово голова районних АТОвців Олег Пявка зовсім не цікавиться станом таких речей, як побутові умови сімей АТОвців,загиблих героїв, можливість надання матеріальної допомоги тощо).

Я не відступлюся від того, щоб люди, які вчинили неправомірні дії, були не покарані. Я буду стояти до останнього, до притягнення усіх винних до відповідальності. І особливо - замовників, кукловодів спланованої «мирної» агресії.

 

 

Голова Козятинської районної ради

Віктор Слободянюк

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація