У Махнівці відбулось засідання міжнародного круглого столу

В рамках святкування Дня села, який Махнівка відзначає 18-21 серпня, Козятинщину відвідали офіційні делегації з м. Старе Място (Польща) та м. Міттенвальде (Німеччина).

Історія співпраці Махнівки з вище вказаними країнами налічує вже не один рік. Ще у 2004 році з ініціативи Міжнародного Товариства «Україна-Польща» 5 квітня був підписаний договір про співпрацю громади з польським містом Старе Място Конінського повіту Великопольського Воєводства. Співпраця з німцями розпочалася з 2007 року.

Візити партнерських делегацій до Махнівки стали чудовою можливістю для обміну досвідом та окреслення подальших кроків у співробітництві. Тож 19 серпня 2016 року відбувся міжнародний круглий стіл на тему: «Нові напрямки та перспективи німецько-польсько-української співпраці», участь у якому взяли делегації з Міттенвальде та Старого Мяста, голова районної ради Віктор Слободянюк, помічник голови Ігор Джус, депутат обласної ради Сергій Лановик, Махнівський сільський голова Павло Кузьмінський, координатор громади з міжнародних зв’язків Алла Токова, координатор ТОВ «Engagement Global» та «ServiceStelle Kommunen in der einen Welt» Артем Садомив, голова Міжнародного товариства «Україна-Польща-Німеччина» та Єврорегіону «Дністер» Сергій Татусяк.

На засіданні було заслухано інформацію Артема Садомива про діяльність сервісної служби «Мiста в єдиному світі» (SKEW) від Engagement Global. Наразі існують 46 партнерств між німецькими та українськими містами й громадами. SKEW проводить обмін досвідом, поширює інформацію, організовує навчання та налагодження зв'язків, а також пропонує кадрові та фінансові інструменти підтримки.

Основні завдання сервісної служби:

- створення нових та консолідація існуючих партнерств;

- ідентифікація пріоритетних галузей для співпраці, розробка спільних проектних ідей;

- сприяння сталому розвитку в партнерських громадах шляхом проведення спільних проектів;

- координація та зв`язки з іншими дійовими особами та програмами німецької політики підтримки задля розвитку.

Вуйт м. Старе Място (Польща) Ришард Навроцький та Хедда Доміш – виконуюча обов’язки бургомістра м. Міттенвальде до 17.07.2016 (Німеччина) розповіли про особливості життєдіяльності відповідних територіальних одиниць, їх структуру, формування бюджету та розподіл видатків.

Сергій Татусяк зазначив, що діяльність міжнародних організацій та співробітництво України з іншими державами, обмін важливим досвідом надає сьогодні можливість владі та громадянському суспільству працювати в одній площині.

Голова районної ради Віктор Слободянюк подякував усім присутнім за участь у конференції та наголосив, що співпраця з Польщею та Німеччиною є чудовою можливістю для подальшого розвитку не лише Махнівської, а й інших територіальних громад Козятинського району і висловив сподівання. що в подальшому буде втілено в життя ще не один спільний проект.

Після завершення засідання круглого столу, учасники поклалили квіти до пам’ятника героям, загиблим у Великій Вітчизняній війні та до пам’ятника жертвам голодомору.

        

                         

              

                                    

           

                               

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація