Відбулась 11 позачергова сесія районної ради 7 скликання

17 січня 2017 року відбулась 11 позачергова сесія районної ради 7 скликання. Головував на засіданні очільник районної ради  Віктор Слободянюк. На сесії були присутні 25 депутатів районної ради.

В роботі пленарного засідання взяли участь депутат обласної ради, заступник керуючого справами виконавчого апарату Сергій Лановик,голова районної державної адміністрації Олег Оркуша, заступник голови  районної ради Анатолій Задорожнюк, сільські, селищні голови, начальники управлінь, відділів, завідуючі секторами, головні спеціалісти районної державної адміністрації, керівники підприємств, організацій, установ району, представники засобів масової інформації.

Перед початком розгляду порядку денного В. Слобдянюк поінформував присутніх, що 28 грудня 2016 року на офіційному сайті департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації було оприлюднено Проект створення госпітальних округів, яким було визначено статус Козятинської ЦРЛ як лікарні планового лікування, що значно обмежувало б доступ жителів району та міста до медичних послуг вторинного рівня.

13 січня було проведено зустріч з директором департаменту фінансів обласної державної адміністрації М. Копачевським, заступником директора департаменту охорони здоров’я - начальником управління фінансово-економічного забезпечення та організаційно-кадрової роботи з персоналом О. Житанською щодо функціонування ЦРЛ.

Враховуючи соціальну значимість та виняткову важливість питання подальшої долі медицини в районі, а саме: збереження районної лікарні як лікарні інтенсивного лікування, згідно п. 9 ст. 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в  Україні”, головою районної ради скликано 11 позачергову сесію районної ради.

В рамках обговорення першого питання порядку денного – про забезпечення  прав населення Козятинського району на гарантований своєчасний доступ до послуг вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги належної якості перед присутніми виступила начальник управління лікувально-профілактичної допомоги населенню департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації О. Задорожна, яка розповіла про реформування галузі охорони здоров’я, про порядок формування госпітальних округів та зазначила, що до 28 грудня минулого року обласним адміністраціям було запропоновано визначитися із межами госпітальних округів.

                                                            

Окрім лікарень інтенсивного лікування І та ІІ рівнів в госпітальних округах залишаться і центральні районні лікарні, в яких діятимуть 4 профільні відділення: терапевтичне, педіатричне, акушерсько-гінекологічне та хірургічне. Рішення щодо визначення статусу лікарні в окрузі прийматиме госпітальна рада, склад якої визначатиметься по формульному розрахунку. До ради входитимуть представники органів місцевого самоврядування, районних державних адміністрацій, а також представники об’єднаних територіальних громад.

Дане питання викликало бурхливе обговорення у залі серед депутатів, представників громадськості та працівників лікарні. Адже якщо найближча ЛІЛ І рівня знаходитиметься у Калинівці, то як же туди добиратися у випадку гострих патологій. Особливо проблемним це є для людей похилого віку з віддалених сіл. Тобто мова йде про втрату оперативності та доступності до екстреної медичної допомоги.

                   

Тож депутатами одноголосно було прийнято рішення про  визнання Проекту створення госпітальних округів у Вінницькій області таким, що порушує права населення Козятинського району на гарантований своєчасний доступ до послуг вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги належної якості.

Вирішено звернутись до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України та Вінницької облдержадміністрації з пропозицією внести зміни до вище зазначеного проекту в частині розміщення лікарні інтенсивного лікування І рівня в м. Козятин. Клопотання підписали, окрім керівництва району, очільники профспілкових комітетів залізничних підприємств, сільгоспвиробників, медиків, працівників держустанов тощо.

Голова районної ради В. Слободянюк зазначив, що органами влади буде зроблено все можливе для того, аби на Козятинщині діяла лікарня інтенсивного лікування.

Також на позачерговій сесії депутатами було прийнято рішення про затвердження структури та Статуту комунального закладу «Козятинська центральна районна лікарня Козятинської районної ради» в новій редакції, у якому затверджений той очевидний факт, що Козятинська ЦРЛ є лікарнею інтенсивного лікування.

                                                           

Депутатами підтримано звернення до Вінницької обласної адміністрації, Вінницької обласної ради та директора департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА щодо передачі із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області цілісних майнових комплексів комунального підприємства «Козятинська центральна районна лікарня Вінницької обласної ради» та комунального підприємства «Козятинська районна стоматологічна поліклініка Вінницької обласної ради» до спільної комунальної власності сіл, селищ Козятинського району.У зверненні йдеться про те, що спроба обласної ради передати майнові комплекси схожа на вилучення і передачу іншим суб’єктам правовласності без згоди районної ради, а бездіяльність департаменту охорони здоров’я ОДА та обласної ради обмежує права територіальних громад Козятинського району в сфері комунального майна, створює соціальну напруженість. Висловлено недовіру Директору департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Грабович Л.О., яка одноосібно прийняла рішення, що призвело до збурення жителів міста району.

                                                             

Також одноголосно підтримано звернення до голови Вінницької облдержадміністрації щодо незадовільного транспортного забезпечення населення Козятинського районута внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації від 4 жовтня 2016р. №719 «Про організацію перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування» та надати право райдержадміністрації самостійно забезпечувати організацію пасажирських перевезень шляхом виконання функцій організатора проведення конкурсу з перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території району (внутрішньорайонні маршрути), що дозволить дієво контролювати виконання умов договору та оперативно реагувати на проблемні ситуації.

                                                              

Варто зазначити, що така оперативна реакція районної влади дала свій результат, адже невдовзі після завершення сесії районної ради надійшла копія листа Вінницької обласної адміністрації до Міністерства охорони здоров’я України з оновленою інформацією стосовно проекту створення госпітальних округів у Вінницькій області, згідно з яким до Вінницького госпітального округу для забезпечення годинної доступності при наданні невідкладної допомоги увійдуть 4 лікарні інтенсивного лікування І рівня:

Жмеринська ЛІЛ – потужність ліжкового фонду 240 ліжок;

Калинівська ЛІЛ – потужність ліжкового фонду 225 ліжок;

Козятинська ЛІЛ – потужність ліжкового фонду 240 ліжок;

Хмільницька ЛІЛ – потужність ліжкового фонду 245 ліжок.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація