Відбулись районні урочистості до Дня захисника України

14 жовтня – дуже символічна дата в історії нашої держави. У цей день в Україні відзначають Свято Покрови Пресвятої Богородиці та День українського козацтва. 

Історично цього дня було прийнято згадувати і віддавати належне козацькій доблесті, обирати на Січі нового отамана та влаштовувати свято козацької мужності та відваги.

14 жовтня 1942 року було створено Українську повстанську армію, а у 2014 році з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві указом Президента України 14 жовтня встановлено офіційне державне свято – День захисника України!

Напередодні відзначення цього величного свята на Козятинщині відбулись районні урочистості, на яких були присутні воїни різних поколінь: ветерани Другої світової війни, воїни-афганці, військовослужбовці,  які брали участь в АТО на Сході України, сім’ї загиблих героїв-земляків в зоні АТО, керівництво району, громадськість.

Офіційна частина заходу розпочалась звучанням Державного Гімну України.

                                                           

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять усіх, хто в різні часи поклав своє життя на вівтар миру, свободи та незалежності України.

Привітав учасників заходу зі святом Дня захисника України голова Козятинської районної ради Віктор Слободянюк.

 - Сьогодні ми вшановуємо усіх військових, які у лавах ЗСУ, Національної гвардії України, добровольчих батальйонах служать справі зміцнення обороноздатності та підвищення безпеки нашої держави, відстоювали і продовжують відстоювати суверенітет України у неоголошеній війні з агресором, не даючи ворогу втілити свої плани та роз’єднати український народ. Схиляємо голови перед тими, хто довів високе звання Захисника власною кров’ю і доземно вклоняємось тим, хто заплатив за це своїм життям, - сказав Віктор Миколайович. – Шановні захисники, щиро бажаю вам незламної волі, миру, козацького здоров’я, звершення всіх ваших мрій і побажань, високих досягнень в будь-яких справах, радості і добра! Нехай Вам завжди буде кого захищати, але не буде від кого!

                                                           

Зі словами вітань звернулись до присутніх у залі голова райдержадміністрації Олег Оркуша, районний військовий комісар Микола Янчук, помічник народного депутата України Петра Юрчишина Лілія Крилова, Михайлинський сільський голова Микола Поліщук.

                                                            

                                                            

                                                            

За проявлену мужність, відвагу і героїзм під час виконання бойових завдань у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України та з нагоди Дня захисника України Грамотами Козятинської районної державної адміністрації та Козятинської районної ради, грошовими нагородами було відзначено учасників бойових дій в Афганістані, інвалідів війни, ветеранів Другої світової війни та праці 1941-1945 р. р. та учасників АТО.

                                                           

                                                           

                                                           

                                                   

Також учасників бойових дій на Сході України відзначено нагрудними знаками «Учасник АТО», подяками Верховної Ради України та грошовими винагородами.

                                                           

                                                         

Захід завершився концертом, підготовленим художніми коллективами та виконавцями району.

                                                         

                                                         

                                                        

Напередодні Дня захисника України заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк, заступник голови райдержадміністрації Ігор Булавський, учасники АТО – Валентин Голощук та Віктор Свинарчук вшанували пам'ять загиблих борців за незалежність нашої держави покладанням квітів до пам’ятного знаку учасникам АТО.

                                                       

                                                      

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація