Відбулось розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради щодо збереження сільських закладів культури

        28 вересня у Мурованих Курилівцях пройшло виїзне  розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування  при голові обласної Ради, участь в якому взяв заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк. Темою Координаційної ради  було обговорення завдань місцевих органів влади щодо збереження сільських закладів культури, а також ходу виконання Єдиної комплексної програми розвитку галузі культури та духовного відродження   у Вінницькій області на 2013-2017 роки, затвердженої рішенням 13 сесії обласної Ради 6 скликання від 18 грудня 2012 року № 414.

         У роботі засідання взяли участь голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, перший заступник голови облради Людмила Щербаківська, заступник голови облради Олександр Качур, начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації Станіслав Городинський, голови районних рад та райдержадміністрацій області, голова Громадської Ради при Вінницькій обласній Раді Наталія Морозова, керівники департаментів облдержадміністрації та начальники відділів структурних підрозділів.

   - В умовах децентралізації ми маємо переосмислити роль закладів культури і нашу роль - органів місцевого самоврядування та виконавчої влади - щодо стану галузі культури, - зазначив на початку роботи Координаційної ради  Анатолій Олійник. – Нам потрібно мати уяву, як далі діяти при утворенні нових територіальних громад. В області різна картина по стану культури. Якщо в одних районах прогресивні методи і є результати, то є райони, які мають плачевний стан у закладах культури. Сьогодні ми обміняємось думками, обговоримо проблеми і сподіваюсь, що у 2017-м, який є останнім роком виконання Єдиної комплексної програми розвитку галузі культури, ми зможемо правильно скорегувати заходи.

                                                            

         Начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації Станіслав Городинський доповів про роботу управління культури і мистецтв облдержадміністрації та органів місцевого самоврядування щодо збереження сільських закладів культури.

         - Інфраструктура закладів культури, яка існує в області досить витратна, і видатки на її утримання постійно зростають, в той час, коли населення територіальних громад зменшується, - зазначив Станіслав Станіславович. - Це породжує проблему значного недофінансування. Однак, її вирішення можливе через адекватну оптимізацію закладів культури шляхом закриття закладів в малих населених пунктах, реорганізації установ та впровадження нових альтернативних нестаціонарних форм обслуговування населення. Станом на 01.07.2016 року мережа сільських закладів культури області становить 1910 одиниці.

         Станіслав Городинський  повідомив, що управління шукає сучасні ефективні форм роботи закладів культури.

         По завершенню роботи голова обласної Ради Анатолій Олійник, повідомив, що у ході засідання  в робочому режимі були напрацьовані першочергові напрями.

 

 

         Джерело: сайт Вінницької обласної Ради

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація