Відвідування сесій депутами Козятинської районної ради

Депутат місцевої ради зобов’язаний бути присутнім на пленарних засіданнях ради, засіданнях постійної комісії та інших органів ради, до складу яких він входить– говорить Закон України "Про статус депутатів місцевих рад". У разі пропуску депутатом протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, членом якої він є, відповідна рада може звернутися до виборців з пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому законом порядку.

Новий депутатський склад Козятинської районної ради 7 скликання пропрацював уже півроку і про певні підсумки роботи органу місцевого самоврядування Козятинщини, загалом, та про сумлінність народних обранців, зокрема, вже можна говорити.

Отже, згідно протоколів пленарних засідань (з початку каденції нового складу ради їх було чотири) та засідань постійних депутатських комісій (усі комісії працювали вже тричі) трохи менше половини районних парламентарів сумлінно виконують свої представницькі обов'язки - із 34-х депутатів усі вказані зібрання відвідували 14 осіб, тобто 41%. Цікаво, що найбільше "відмінників" серед безпартійних депутатів - 8 із 14-ти (57%). Разом з тим слід відмітити, що у числі старанних народних обранців немає жодного представника Партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" та Радикальної Партії Олега Ляшка.

Ще одне важливе спостереження: робота в галузі освіти накладає свій відбиток на сумлінність у виконанні інших обов'язків. Такий висновок можна зробити, спираючись на той факт, що із семи освітян (п'ять директорів шкіл району, бувший директор РКЗ "Пролісок" та начальник районного відділу освіти), що є депутатами районної ради 7 скликання, шестеро відвідували усі сесійні засідання та активно працювали у постійних депутатських комісіях.

Що ж стосується "прогульників", то можемо констатувати, що таких, на жаль, багато. Нагадаємо, новий склад районної ради відпрацював лише чотири сесійних засідання, але вже 11 із 34 депутатів пропустили з різних причин по одному пленарному засіданню. І найбільшим порушником обов'язку відвідування є один парламентар, який був відсутній на сесіях аж три (!) рази.

При цьому на засідання постійних депутатських комісій являється ще менше народних обранців Козятинщини (і знову нагадаємо, що від початку каденції районної ради 7 скликання засідання постійних депутатських комісій збирались усього тричі): десятеро пропустили по одному засіданню, троє не з'явились на комісії по два рази та троє були відсутніми на трьох засіданнях комісій (тобто пропустили усі засідання комісій).

Поки що масштабні висновки щодо розуміння районними парламентарями своїх обов'язків та відповідності народних обранців депутатським мандатам говорити, звичайно, рано, але, як кажуть, перші ластівки вже є.

 

Таблиця відвідування

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація